1° naujienlaiškis

 
FacebookLinkedIn
Logo - Makeademy
 
 
 
Makers Academy
Kūrėjų akademija: Būsimųjų inžinierių įgūdžių ugdymas
 

Mūsų visuomenė, spręsdama sudėtingas problemas ir kurdama jos poreikius atitinkančias sistemas ir produktus, remiasi mokslo ir inžinerijos bendruomenės indėliu. Šiuolaikinėms įmonėms reikalingi specialistai – tai ne tik turintys tvirtus techninių žinių pagrindus, bet gebantys sistemiškai ir tarpdiscipliniškai analizuoti problemas ir galintys kurti, projektuoti, įgyvendinti, eksploatuoti (angl. Conceive, Design, Implement, Operate (CDIO)) įmonėje ir socialinėje aplinkoje.

 

Projektu „Makeademy“ siekiama atnaujinti esamas inžinerijos studijų programas, sukuriant lanksčią modulinę ir plačiai prieinamą „Makeademy“ programą, kurios centre – CDIO metodas, kad studentai įgytų įgūdžių, reikalingų dabartiniams profesiniams ir pasauliniams iššūkiams spręsti.

„Makeademy“ siekia:

  • tobulinti universitetines inžinerijos studijas, kuriant ir plėtojant plačiai prieinamą ir lanksčią studijų modulio programą;

  •  

    parengti tarpdiscipliniškai orientuotą studijų medžiagą, taikytiną įvairioms inžinerijos disciplinoms, kuriose inžinieriai dalyvauja visuose produkto gyvavimo ciklo etapuose;

     

  • ugdyti universitetų studentų techninės įrangos gamybos įgūdžius kuriant prototipus;

     

  • viešai skelbti parengtą mokymosi medžiagą per atviruosius švietimo išteklius ir ateities inžinierių e. mokymosi platformą;

     

  • išbandyti ir patobulinti sukurto projekto rezultatus mokant pirmosios kartos aukštųjų mokyklų studentus per mokymosi, dėstymo ir mokymo renginį, kurį 2023 m. surengs Vilniaus Gedimino technikos universitetas.

„Makeademy“ skirta:

Universitetams, norintiems praturtinti savo inžinerijos kursus inovatyviu studijų moduliu.

Studentams, norintiems pasirengti nuolat besikeičiančiai darbo rinkai įgyjant inovatyvių įgūdžių.

Inovacijų centrams ir kūrėjų erdvėms, norinčioms sustiprinti savo infrastruktūrą siūlant atviruosius švietimo išteklius.

Visiems kūrybiškiems žmonėms, kurie nori išmokti greitojo prototipavimo metodų.

„Makeademy“ suteiks galimybę naudotis keturiais skirtingais ištekliais:

Studijų modulio sistema „Makeademy“

Ši sistema leidžia universitetams turėti į praktiką orientuotą studijų programą, kuri geriau atitinka darbo rinkos poreikius. Ji taip pat padeda tobulinti aukštųjų mokyklų dėstytojų įgūdžius ir įtraukti studentus į studijų procesą.

Parsisiųsti

Atvirieji švietimo Ištekliai Kūrybingiems Inovatoriams

Šie ištekliai padės skatinti studentų kūrybiškumą ir kūrybišką verslo plėtrą. Be to, inžinerijos studentai įgis naujų minkštųjų įgūdžių, padidės jų verslumo įgūdžiai ir verslumo galimybės.

Atvirieji švietimo Ištekliai įgūdžių ugdymui: Viskas apie prototipų kūrimą

Šie ištekliai apie greitąjį prototipų kūrimą pagerins studentų techninius įgūdžius, suteiks daugiau žinių apie tai, ko reikia darbo rinkai, taip pat skatins skaitmeninę gamybą ir skaitmeninių įrankių naudojimą.

Ateities Inžinierių e.mokymosi platforma

mokymosi platforma užtikrins nemokamą ir lengvą prieigą prie visų projekto rezultatų. Platesnė aukštųjų mokyklų dėstytojų ir studentų auditorija turės prieigą prie sukurtos medžiagos.

 

„Makeademy“ tarptautinių partnerių susitikimai

Inovatyvus aukštasis mokslas ateities inžinieriams formuoti 

Projekto susitikimas Vilniuje

 

Mūsų visuomenė, spręsdama sudėtingas problemas ir kurdama jos poreikius atitinkančias sistemas ir produktus, remiasi mokslo ir inžinerijos bendruomenės indėliu. Taip pat ir įmonėms reikalingi specialistai, turintys tvirtus techninių žinių pagrindus, bet taip pat gebantys sistemiškai ir tarpdiscipliniškai analizuoti problemas, gebantys dirbti komandoje ir turintys gebėjimų kurti, projektuoti, įgyvendinti, eksploatuoti (CDIO) įmonėje ir socialinėje aplinkoje.

Skaityti daugiau
 

„Makeademy“ programos pagrindas – „Studentų verslo idėjų vystymo planas“

Projekto susitikimas Barselonoje

 

„Makeademy“ mokymosi programą įsivaizduojame kaip kelionę, kurios metu universitetų studentai, ypač studijuojantys inžinerines studijų programas, padedami dėstytojų ir pagalbininkų, gali praktiškai išbandyti verslo idėjos kūrimą, naudodami įvairius mokymosi metodus ir prototipų kūrimo būdus.

Pirmasis „Makeademy" projekto rezultatas - "Studentų verslo idėjos kūrimo planas", kuriuo siekiama pateikti rekomendacijas aukštosioms mokykloms, kaip įdiegti „Makeademy“ studijų modulį į universitetines studijų programas ir organizuoti jį pagal savo poreikius.

Skaityti daugiau

„Makeademy“ – Partnerystė

Koordinatorius

Vilnius Gediminas Technical University, Lietuva

Kontaktinis asmuo: Lina Peciure, linkmenufabrikas@vilniustech.lt

vilniustech.lt

Riga Technical University, Latvia

Kontaktinis asmuo: Kristiāna Kārkliņa, kristiana.karklina@rtu.lv

www.rtu.lv/en

Institut d’arquitectura avancada de Catalunya – FAB LAB Barcelona, Spain

Kontaktinis asmuo: Josep Marti, josep@fablabbcn.org – Jessica Guy, jessica.guy@iaac.net

iaac.net

fablabbcn.org

CESIE, Italija

Kontaktinis asmuo: Caterina Impastato, caterina.impastato@cesie.org

www.cesie.org

Aarhus University, Danija

Kontaktinis asmuo: Serena Leka, sela@ece.au.dk

international.au.dk

Apsilankykite svetainėje

makeademy.eu
FacebookLinkedIn


Apie „Makeademy“

 

„Makeademy“ yra projektas, finansuojamas pagal „Erasmus+“ programos 2 pagrindinį veiksmą „Strateginė aukštojo mokslo partnerystė“.


Projekto data: 01/01/2022 - 31/12/2023

 

Projekto numeris: 2021-1-LT01-KA220-HED-000032213

Finansuoja Europos Sąjunga. Tačiau išsakyti požiūriai ir nuomonės yra tik autoriaus (-ių) ir nebūtinai atspindi Europos Sąjungos ar Europos švietimo ir kultūros vykdomosios įstaigos (EACEA) požiūrį ir nuomonę. Nei Europos Sąjunga, nei EACEA negali būti už jas atsakingos.

 

This work is licensed under Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International